Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter



Season 2003-2004 | Season 2004-2005 | Season 2005-2006 | Season 2006-2007 |

Season 2007-2008 | Season 2008-2009 | Season 2009-2010 | Season 2010-2011 |

Season 2011-2012 | Season 2012-2013 | Season 2013-2014 | Season 2014-2015 |

Season 2015-2016 | Season 2016-2017

Fixture List | League Rules | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2015-2016 Competition Results

BLIND TREBLES (Played 18/3/16) Download the full results here

Winners

Andy Stubbs (Hunston Club), Keith Robinson (Chi Snooker 'C') & Dave Owens (POW 'Z')

Runners-Up

Nick Hales (Claremont Wanderers), Bradley Marshall (BRSA Ravens) & Rob Tite (Newtown SC 'X')

BENEVOLENT CUP (Played 11/3/16) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood

Claremont

Runner-Up

Andy Chant

Four Chesnuts

DIVISION 1 SINGLES (Played 4/3/16) Download the full results here

Winner

Cliff Prior

POW 'Z'

Runner-Up

Rob Collins

POW 'Z'

DIVISION 2 SINGLES (Played 4/3/16) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood

Claremont

Runner-Up

Bradley Marshall

BRSA Ravens

DIVISION 3 SINGLES (Played 4/3/16) Download the full results here

Winner

Joe Osman

BRSA 'B'

Runner-Up

Chris Hills

POW Woodgate

CAPTAINS (Played 26/2/16) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood

Claremont

Runner-Up

Mark R Todd

BRSA Ravens

SECRETARIES (Played 26/2/16) Download the full results here

Winner

Lee Franklin

POW 'Z'

Runner-Up

Simon Edwards

POW 'B'

OVER 60's (Played 26/2/16) Download the full results here

Winner

Buster Barton

Squash Club

Runner-Up

Richard Pennells

Jacks Jokers

LADIES (Played 26/2/16) Download the full results here

Winner

Hayley Gatford

Hunston Club

Runner-Up

Julie English

Friary 'C'

'SANDY CARTER' MIXED PAIRS (Played 8/1/16) Download the full results here

Winners

Mazz Tupper & Keith Robinson

Runners-Up

Paula Duckett & Dave Owens

DIVISION 1 TREBLES (Played 27/11/15) Download the full results here

Winners

Wayne Wadsworth,
Dave Owens
& Lee Franklin

POW 'Z'

Runners-Up

Dave Bourne,
Rob Allen
& Andy Chant

The Four Chesnuts
(was Wheatsheaf Rebels)

DIVISION 2 TREBLES (Played 27/11/15) Download the full results here

Winners

Gary Blackwood,
Dave Stone
& Mark Walker

Claremont

Runners-Up

Mark H Todd,
Ben Todd
& Bradley Marshall

BRSA Ravens

DIVISION 3 TREBLES (Played 27/11/15) Download the full results here

Winners

Adam Hall,
Alex Richardson
& Emma Bist

POW Woodgate

Runners-Up

Rachel Hall,
Michelle Skeites
& Chris Hills

POW Woodgate

DIVISION 1 PAIRS (Played 20/11/15) Download the full results here

Winners

Andy Stubbs & Hayley Gatford

Hunston Club

Runners-Up

Colin Mace & Lee Franklin

POW 'Z'

DIVISION 2 PAIRS (Played 20/11/15) Download the full results here

Winners

Mike Hales & Nick Hales

Claremont Wanderers

Runners-Up

Rob Rice & John Luff

Chi Snooker 'A'

DIVISION 3 PAIRS (Played 20/11/15) Download the full results here

Winners

Derek Smith & Simon Edwards

POW 'B'

Runners-Up

Val Elliott & Mick Deadman

ASC

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum