Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter



Season 2003-2004 | Season 2004-2005 | Season 2005-2006 | Season 2006-2007 |

Season 2007-2008 | Season 2008-2009 | Season 2009-2010 | Season 2010-2011 |

Season 2011-2012 | Season 2012-2013 | Season 2013-2014 | Season 2014-2015 |

Season 2015-2016 | Season 2016-2017

Fixture List | League Rules | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2016-2017 Competition Results

BLIND TREBLES (Played 17/3/17) Download the full results here

Winners

Andy Cooper (Squash Club), Lewis Kalli (QEII) & Mark R Todd (BRSA Ravens)

Runners-Up

Keith Robinson (Chi Snooker 'A'), Andy Chant (Aldwick Legion) & Lee Hellyer (Newtown Amity)

BENEVOLENT CUP (Played 10/3/17) Download the full results here

Winner

Lee Franklin

POW 'Z'

Runner-Up

Stuart Rose

Newtown Amity

DIVISION 1 SINGLES (Played 3/3/17) Download the full results here

Winner

Rob Collins

POW 'Z'

Runner-Up

Andy Stubbs

Hunston Hares

DIVISION 2 SINGLES (Played 3/3/17) Download the full results here

Winner

Alex Norgett

Newtown Amity

Runner-Up

Keith Robinson

Chi Snooker 'A'

DIVISION 3 SINGLES (Played 3/3/17) Download the full results here

Winner

Richard Pennells

POW Galleon

Runner-Up

Stuart Gray

POW Galleon

CAPTAINS (Played 24/2/17) Download the full results here

Winner

Stuart Gray

POW Galleon

Runner-Up

James Riggs

Friary 'D'

SECRETARIES (Played 24/2/17) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood

BRSA Wanderers

Runner-Up

Lee Franklin

POW 'Z'

DIVISION 1 TREBLES (Played 16/12/16) Download the full results here

Winners

Mark Walker,
Nathan Warren
& Gary Bryant

BRSA Wanderers

Runners-Up

Micky Rowland,
Lee Franklin
& Dave Owens

POW 'Z'

DIVISION 2 TREBLES (Played 16/12/16) Download the full results here

Winners

Alex Norgett,
Lewis Campling
& Keelan Belcher

Newtown Amity

Runners-Up

Martin Grainger,
Dave Coupland
& Gary Harwood

Royal Oak

DIVISION 3 TREBLES (Played 16/12/16) Download the full results here

Winners

Dave Juniper,
Martin Connelly
& Lewis Kalli

QEII

Runners-Up

Richard Pennells,
Stuart Gray
& Paul Bizzell

POW Galleon

'SANDY CARTER' MIXED PAIRS (Played 2/12/16) Download the full results here

Winners

Janet Grinstead & Gary Blackwood

Runners-Up

Michelle Skeites & Adam Hall

OVER 60's (Played 25/11/16) Download the full results here

Winner

Larry Chant

Aldwick Legion

Runner-Up

Andy Cooper

Squash Club

LADIES (Played 25/11/16) Download the full results here

Winner

Emma Bist

Aldingbourne Mavericks

Runner-Up

Ellie Gostick

Richmond Rebels

DIVISION 1 PAIRS (Played 18/11/16) Download the full results here

Winners

Rob Collins & Micky Rowland

POW 'Z'

Runners-Up

Lee Franklin & Wayne Wadsworth

POW 'Z'

DIVISION 2 PAIRS (Played 18/11/16) Download the full results here

Winners

Adam Hall & Alex Richardson

Aldingbourne Mavericks

Runners-Up

Rob Rice & John Luff

Chi Snooker 'A'

DIVISION 3 PAIRS (Played 18/11/16) Download the full results here

Winners

Ian Dendy & Bob Twaites

POW Galleon

Runners-Up

Dave Juniper & Steve Jenkins

QEII

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum