Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter

Season 2003-2004 | Season 2004-2005 | Season 2005-2006 | Season 2006-2007 |

Season 2007-2008 | Season 2008-2009 | Season 2009-2010 | Season 2010-2011 |

Season 2011-2012 | Season 2012-2013 | Season 2013-2014 | Season 2014-2015 |

Season 2015-2016 | Season 2016-2017

League Rules | Fixture List | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2015-2016 Registered Players

Players registered at start of the season on team details form, unless stated otherwise.

UPDATED 16/3/16 @ 10:40pm

BRSA Ravens - Division 2

  • Alice Todd

  • Andy Hills (registered week 17)
  • Ben Todd [captain]
  • Bradley Marshall [vice captain]
  • Brian Barnard
  • Cliff Prior (registered week 8)
  • Graeme Dutton
  • Larry Chant
  • Mark H Todd [secretary]
  • Mark R Todd [vice-secretary]
  • Mary Todd
  • Mary-Jane Todd
  • Rob Garforth (registered week 9)
  • Sam Chant
  • Simon McDougall

 

Cabin Cruisers - Division 2

  • Adam Hart (registered week 15)

  • Adie Howe (registered week 1)
  • Andy Cooper
  • Andy Fox (registered week 13)
  • Bob Holmes
  • Dave Brackpool (registered week 1)
  • Joe Osman [vice-secretary]
  • Kelly Warren (registered week 3)
  • Pete Butcher [secretary]
  • Rob Palmer [vice-captain]
  • Rolf Huber (registered week 3)
  • Steve Woodhouse
  • Terry Markey
  • Trish Kidd [captain]

 

Chi Snooker Club - Division 2

  • Andy Chant

  • Arthur Clark [vice-captain]
  • Dave Bourne
  • Derek Mitchell
  • Emma Bist
  • Keith Robinson [secretary]
  • Mazz Tupper [vice-secretary]
  • Peter Hall [captain]
  • Rob Allen
  • Rob Rice

 

Claremont Samba's - Division 1

  • Andy Whiteley [vice-captain]

  • Darren Rich [secretary]
  • Darren Whiting
  • Dave Cox
  • Jack Danahar [vice-secretary]
  • Kerrie Wilkes [captain]
  • Paul Spencer
  • Roy Turner
  • Wayne Wadsworth

 

Friary Arms - Division 2

  • Adam Hall

  • Adam Judd (registered week 5)
  • Alex Richardson [vice-captain]
  • Ash Jackson
  • Ben Lubbe [captain]
  • Carl Wedge
  • Chris Hills [secretary]
  • Dan Lubbe
  • Joe Lynch
  • John Clarke
  • Luke Denyer [vice-secretary]
  • Michelle Skeites (registered week 4)
  • Rachel Hall

 

Hunston Club - Division 1

  • Andy Stubbs

  • Chris Gatford
  • Conner O'Hara
  • Gary Blackwood (registered week 2)
  • Geoff Bennett
  • Graham Clear [vice-captain]
  • Hayley Gatford [vice-secretary]
  • Joe Clear
  • Julie O'Hara [secretary]
  • Mark Sheppard
  • Mark Walker (registered week 2)
  • Pat O'Hara
  • Rob Misselbrook [captain]

Mark Sheppard was also registered by the Neptune, but played for the Hunston Club on week 1.

 

the Monters - Division 2

  • Anthony Landvogt [vice-secretary]

  • Arnie Elout
  • David King
  • James Bartley [secretary]
  • Luke Nash [vice-captain]
  • Michelle Lilly
  • Mike Hales
  • Nick Hales [captain]
  • Phil Compton (registered week 19)
  • Steve Landvogt
  • Terry Bartley
  • Terry Landvogt

 

Neptune (Selsey) - Division 1

  • Brian Bircham [vice-captain]

  • Gary Williamson (registered week 10)
  • Lee Chapman [captain]
  • Lewis Carson (registered week 13)
  • Mark Sheppard ‡
  • Peter Ladgen [vice-secretary]
  • Phil Hayers [secretary]
  • Steve Carlson (Pops)

Mark Sheppard was also registered by the Hunston Club and played for them on week 1.

 

Newtown 'A' - Division 1

26/1/16 NOTE: The Newtown 'A' have pulled out of the league due to not being able to field a team for the remaining weeks. All matches against them in the last round of matches are now byes.

  • Adey Nicholls (registered week 1)

  • Alex Norgett [secretary, vice-captain]
  • Declan Belcher
  • Keelan Belcher [captain]
  • Lee Hellyer (registered at Pairs KO)
  • Lewis Campling [vice-secretary]
  • Matt Shoebridge
  • Nathan Belcher
  • Ricky Clark
  • Steve Aizlewood
  • Stuart Rose
  • Wayne Owen

 

Newtown Raiders - Division 2

  • Adi Linfield

  • Colin Ragless
  • Connor Durham
  • Dave Wingate
  • Ian Hackett [captain]
  • Karen Wilson
  • Karen Winter
  • Karl Wingate [secretary]
  • Pete Mitchell
  • Rhonda West
  • Roger Hackett [vice-secretary]
  • Tony McDonald (registered week 18)

 

Prince of Wales (Bognor) - Division 1

  • Andy Kilvington

  • Anita Puncule
  • Ashley Clements [vice-captain]
  • Debbie Clements [secretary]
  • Ian Dendy
  • Jeff Church
  • Jim Robinson
  • Paul Bizzell (registered week 16)
  • Richard Pennells
  • Stephen Swan (registered week 17)
  • Stuart Gray [captain]

 

Rich/Lamb - Division 1

  • Barry Foster [captain]

  • Bridget Dobroslawa (registered week 2)
  • Kevin Perry
  • Neil Conn
  • Steve Perry
  • Stuart Parkinson [vice-secretary]
  • Jackie Duckett
  • Mary Roberts [vice-captain]
  • Paula Duckett [secretary]
  • Rob Bayliss (registered week 16)
  • Tim McCarthy

 

Squash Club - Division 1

  • Colin Mace (registered week 16)

  • Courtney Wilson (registered week 17)
  • Dave Coupland
  • Dave Mitchell
  • Dave Owens [secretary]
  • Derrick Longhurst [captain]
  • Gary Miller
  • Lee Franklin
  • Micky Rowland [vice-secretary]
  • Nicky Wyatt (registered week 14)
  • Richard Ragless [vice-captain]

 

Wheatsheaf - Division 2

  • Chloe Hanson [vice-secretary]

  • Dean Ardener (registered week 1)
  • Dean Cooper (registered week 10)
  • Frankie Rackham [secretary]
  • Les Totham [vice-captain]
  • Dell Hutchison
  • Paul Burgess
  • Ray Weston
  • Russ Burgess
  • Russ Jays
  • Sam Burgess [captain]

 

 

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum