Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter

Season 2004 | Season 2005 | Season 2006 | Season 2007 | Season 2008 | Season 2009 | Season 2010 | Season 2011 | Season 2012 | Season 2013 | Season 2014 | Season 2015 | Season 2016 | Season 2017

Fixture List | League Rules | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2015 Competition Results

BLIND TREBLES (Played 18/9/15) Download the full results here

Winners

Rob Collins (POW 'Z'), Richard Ragless (Wheatsheaf) & Richard Todd (Lumber Jacks)

Runners-Up

Lee Langford (Hunston Club), Rob Tite (Newtown SC 'X') & Rob Rice (Chi Snooker 'A')

DIVISION 1 PAIRS (Played 11/9/15) Download the full results here

Winners

Colin Mace
& Lee Franklin

POW 'Z'

Runners-Up

Richard Ragless
& Dave Coupland

Wheatsheaf

DIVISION 2 PAIRS (Played 11/9/15) Download the full results here

Winners

Mark R Todd
& Mark H Todd

BRSA Ravens

Runners-Up

Dave Bourne
& Andy Chant

Lumber Jacks

DIVISION 3 PAIRS (Played 11/9/15) Download the full results here

Winners

Gary Blackwood
& Gary Miller

Claremont

Runners-Up

Dave Stone
& Brian Ayling

Claremont

DIVISION 1 SINGLES (Played 4/9/15) Download the full results here

Winner

Richard Ragless

Wheatsheaf

Runner-Up

Andy Stubbs

Hunston Club

DIVISION 2 SINGLES (Played 4/9/15) Download the full results here

Winner

Paul Crockford

Newtown SC 'X'

Runner-Up

Bradley Marshall

BRSA Ravens

DIVISION 3 SINGLES (Played 4/9/15) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood

Claremont

Runner-Up

Guy Watson

Friary 'C'

CAPTAINS (Played 28/8/15) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood

Claremont

Runner-Up

Mark H Todd

BRSA Ravens

SECRETARIES (Played 28/8/15) Download the full results here

Winner

Lee Franklin

POW 'Z'

Runner-Up

Ian Hackett

Wheatsheaf

MIXED PAIRS (Played 26/6/15) Download the full results here

Winners

Karen Winter
& Gary Miller

Claremont

Runners-Up

Mazz Tupper
& Keith Robinson

Chi Snooker 'C'

DIVISION 1 TREBLES (Played 19/6/15) Download the full results here

Winners

Lee Franklin,
Dave Owens
& Wayne Wadsworth

POW 'Z'

Runners-Up

Andy Stubbs,
Mark Sheppard
& Lee Langford

Hunston Club

DIVISION 2 TREBLES (Played 19/6/15) Download the full results here

Winners

Ben Todd,
Mark H Todd
& Bradley Marshall

BRSA Ravens

Runners-Up

Steve Aizlewood,
Mark R Todd
& Tim McCarthy*

BRSA 'B', BRSA Ravens & Friary 'C'*

* moved up from div 3 to create a team

DIVISION 3 TREBLES (Played 19/6/15) Download the full results here

Winners

Gary Blackwood,
Gary Miller
& Janet Grinstead

Claremont

Runners-Up

Stuart Turner,
Mick Deadman
& John Stephenson

ASC

LADIES (Played 12/6/15) Download the full results here

Winners

Hayley Gatford

Hunston Club

Runners-Up

Ellie Gostick

Richmond Rebels

OVER 50's (Played 12/6/15) Download the full results here

Winners

Andy Stubbs

Hunston Club

Runners-Up

Keith Robinson

Chi Snooker 'C'

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum